Ambalaj Süngeri

Süngerin ana hammaddesi latex olmasına rağmen, doğal latexin piyasadaki sünger talebini karşılayamaması neticesinde bilim adamları 1937 yılında poliüretan hammaddesini oluşturarak, bundan sünger elde etmeyi başardılar.

Teknik olarak poliüretan; poliizosiyanat ve polyol türevlerinin, katalizörler ile reaksiyona girmesi sonucunda oluşur. Polimerizasyon reaksiyonu bitip sıvı fazdan katı faza dönen esnek poliüreatn sünger, ekzotermik reaksiyonun tamamlanması için kürlenmeye bırakılır. Daha sonra gaz çıkışı reaksiyonu tamamlanarak kullanıma hazır hale gelir.

Poliüretan süngerler ; daha çok mikro elektronik ürünlerin sunumunda , Savunma Sanayi ürünlerinde olmak üzere tüm endüstrilerde özellikle hafif ürünlerin loistiğinde koruyucu çözüm olarak kullanılır. Süngerlere piramit ve yumurta formu verilerek akustik ses yalıtımında da kullanılmasının yanısıra kirli su ve kirli hava ortamında filtreleme görevide görür. Vucut ısısına ve basınca göre şekil alabilen elastik süngerler yatak içerisinde kullanılır..Özel kesim ve laminasyon ile kutu ve çanta içerisinde sunumu yapılacak ürünlere yaratıcı tasarımlarımız neticesinde görsel değeri yüksek seperatör çalışmalarımızla karşınızda olacağız.